Google+ Społeczność odbudowuje EN World | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Społeczność odbudowuje EN World

Jedna z najważniejszych stron o RPG, EN World, uległa atakowi hakerskiemu w grudniu 2012. Morrus, założyciel strony, prosił 15 stycznia o 300 funtów na odbudowę strony.

Do tej pory zebrano już 13 577 funtów, a do końca zbiórki pozostało 21 dni. W zamian za pomoc przy odbudowie, fundatorzy oferujący 25 funtów i więcej otrzymają szereg dodatków do kilku edycji „Dungeons & Dragons”, oraz do „Pathfindera”.

Obecnie kolejnym celem jest 15 000 funtów, po którego osiągnięciu zostanie opracowana aplikacja mobilna używająca systemu generatorów OGRE z serwisu EN World. Głównym atutem tego systemu jest możliwość łatwej kreacji własnych np. losowych spotkań czy układów planetarnych.


Dowiedz się więcej:


EN World

Istniejący od prawie dekady amerykański serwis na początku poświęcony D&D, ale obecnie zajmujący się wszystkimi grami fabularnymi. Twórca nagród ENnies.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.