Google+ „Shadows of Esteren” w sprzedaży w formacie PDF | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Shadows of Esteren” w sprzedaży w formacie PDF

„Shadows of Esteren”, francuska gra fabularna w konwencji dark fantasy, wydana dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze, jest dostępna w sprzedaży w wersji PDF.

„Shadows of Esteren” to średniowieczne low fantasy (bez magicznych ras i efektownej magii), które czerpie inspiracje z celtyckich mitów, filmów takich jak „Braveheart” czy „Jeździec bez głowy” i komiksów (manga) „Księżniczka Mononoke” oraz „Berserk”. Przygody osadzone w świecie gry koncentrują się na motywach śledźtwa i przetrwania (survival). Mechanika gry, oparta na kości K10, charakteryzuje się wysokim współczynnikiem umieralności postaci, wspiera immersję oraz interakcje między postaciami. Gra zawiera także kompletny system zdrowia psychicznego bohaterów.

W sprzedaży za pośrednictwem DriveThruRPG dostępne są dwa podręczniki:

Źródło wieści:


Dowiedz się więcej:


Agate RPG

Shadows of Esteren

  • Przecież podręcznik jest dostępny w druku już od jakiegoś czasu – nawet w Rebelu jest do kupienia.

  • Wydanie Shadows of Esteren zostało sfinansowane na Kickstarterze w lipcu 2012 roku. Była też możliwość wsparcia przez sklepy (i otrzymania danej liczby egzemplarzy podręcznika). Rebel lub współpracujący z Rebelem dostawca najwyraźniej skorzystał z tej opcji. W grudniu podręcznik trafił do sprzedaży w PDF.

    Informacja o PDFach jest, co prawda, trochę spóźniona i tu rzeczywiście należy mi się bura. Podręcznik według mojej wiedzy jednak nie trafił do masowej dystrybucji, co sugerujesz.