Google+ RPGowe podsumowanie roku wydawnictwa Portal | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

RPGowe podsumowanie roku wydawnictwa Portal

Na stronie wydawnictwa Portal pojawiła się druga część podsumowania roku 2012. Po pierwszym, planszówkowym, przyszedł czas na RPGowe. 

W podsumowaniu możemy poczytać między innymi o aż trzech neuroshimowych dodatkach wydanych w zeszłym roku (Nowy Jork, Skażenia, BohaterMaxx) i o przygotowaniach do 2013 w którym Neuroshima będzie świętować swoje dziesięciolecie.

 

Źródło wieści: Strona wydawnictwa Portal


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

 • KFC

  też mi podsumowanie – zerżnęli do Borejki! ;)
  a co do 10 lecia to nie spodziewam się niczego więcej jak wspominkowego artykułu w GP, i kolejnych k3 dodatków do NS… ziew…

 • No zerżnęli, zerżnęli, ale też czemu by mieli pisać znowu tekst o tym samym. Napisali jeden tekst i umieścili go w dwóch miejscach. Przez to mają więcej czasu na ich gry.

  Ja osobiście mam wielki szacunek za ciągłość linii Neuroshima. Wydawnictwo Portal mimo tego, że przestawiło się teraz niemal zupełnie na planszówki nadal dba o swoich fanów Neuro. Zauważ, że w tamtym roku nie było żadnego dodatku do Wolsunga. Moim zdaniem trzeba uszanować czyjąś pracę. Portal regularnie wypuszcza dodatki i chwała im za to. Raz jest to „piguła”, raz coś większego, ale zawsze jest to suplement na poziomie. Za GP moim zdaniem też trzeba ich pochwalić, bo robią to za darmo, a robienie takiej gazety też zabiera czas. Wydają ją regularnie, a taki Galmadrin dał sobie spokój ze swoim czasopismem po kilku wydaniach.

  Zaprawdę powiadam szanujmy czyjąś pracę ;)

 • Kurczę, ja już nawet zapomniałem, że Galmadrin miał jakąś gazetę.