Google+ Paizo sponsorem konwentu Gen Con Indy | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Paizo sponsorem konwentu Gen Con Indy

Wydawnictwo Paizo, wydawca gry fabularnej „Pathfinder”, podpisało porozumienie o współpracy z organizatorami konwentu Gen Con Indy.

Gen Con Indy to jeden z największych konwentów miłośników fantastyki w Stanach Zjednoczonych. Podczas trwania konwentu odbywa się gala rozdania nagród ENnie Awards.

Na mocy porozumienia podpisanego przez Paizo z organizatorami Gen Conu, wydawnictwo przez najbliższe trzy lata będzie jednym z głównych sponsorów wydarzenia. Zgodnie z umową, Paizo zwiększy swoje stoistko na konwencie o około 30% oraz weźmie dodatkowo udział w licznych imprezach towarzyszących.

Szczegóły na stronie wydawnictwa.

Źródło wieści: Strona wydawnictwa Paizo


Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.

Gen Con

Jeden z największych konwentów miłośników gier i fantastyki w USA, z frekwencją przekraczającą nawet 40 tysięcy uczestników. Pierwszy Gen Con, poświęcony grom wojennym, odbył się w 1968 roku w Lake Geneva, Wisconsin, a zainicjował go Gary Gygax. Od 2003 roku konwent odbywa się w Indianapolis, a podczas jego trwania odbywają się premiery gier, ceremonie wręczenia nagród ENnie Awards i Indie RPG Awards oraz inne ważne dla branży RPG wydarzenia.

Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.