Google+ Numenera cRPG? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Numenera cRPG?

W wywiadzie na łamach serwisu „Rock, Paper, Shotgun”, Brian Fargo, twórca „Wasteland 2”: ogłosił, że duchowy spadkobierca „Planescape Torment” będzie oparty na grze fabularnej science-fantasy „Numenera”, autorstwa Monte Cooka.

Plotki o możliwym stworzeniu kontynuacji kultowej już gry komputerowej „Planescape Torment” krążyły po Sieci już od dłuższego czasu. Problemy z uzyskaniem licencji od Wizards of the Coast, zarówno na setting Planescape, jak i trzecią odsłonę serii „Baldur’s Gate” sprawiły, że ekipa Briana Fargo zaczęła myśleć o innych rozwiązaniach. Wtedy pojawiła się „Numenera”, gra fabularna Monte Cooka, która w 2012 roku zebrała na Kickstarterze rekordowe  wsparcie ponad pół miliona dolarów.

Jak można przeczytać w wywiadzie, im Brian Fargo lepiej poznawał setting „Numenery”, tym bardziej stawało się dla niego jasne, że Numenera może zostać użyta do stworzenia duchowego następcy „Planescape Torment”. W związku z tym, że Monte Cook był jednym ze współautorów settingu Planescape, Briana Fargo nie dziwiło, że estetyka „Numenery” jest tak bliska tej z „Planescape Torment”.

Nie wiadomo jeszcze kiedy gra powstanie. Wiadomo jednak, że środki na stworzenie gry zbierane będą na Kickstarterze.

Jak zdradzają twórcy, gra skorzysta najprawdopodobniej z mechaniki walki w czasie rzeczywistym z możliwością włączenia pauzy.

Monte Cook będzie wspierał proces tworzenia gry, nie tylko doradzając, ale także opisując niektóre lokacje.

Wywiad przeczytacie na stronie „Rock, Paper, Shotgun”.

Więcej informacji o „Numenerze” znajdziecie na stronie gry.

Źródło wieści: Profil Monte Cooka w G+


Dowiedz się więcej:


Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.