Google+ Nowe wydawnictwo i polska wersja „Apocalypse World” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowe wydawnictwo i polska wersja „Apocalypse World”

Adrian Sprysak na swoim blogu Wspólne Opowieści zapowiedział wydanie w polskiej wersji znanych gier narracyjnych takich jak „Apocalypse World” czy „Hell 4 Leather”.

Lista zapowiedzianych gier zawiera następujące pozycje:

  • „Apocalypse World”
  • „S/Lay w/Me”
  • „Zombie Cinema”
  • „Hell 4 Leather”

Zostaną one wydane w wersji elektronicznej (PDF) oraz w małym nakładzie w druku (100-200 egzemplarzy) przez nowe wydawnictwo Argent Mark Games.

Nie jest jeszcze znana data premiery żadnego z podręczników.

Szczegóły na blogu.

Źródło wieści: Wspólne Opowieści


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Argent Mark Games

Polskie wydawnictwo gier fabularnych założone przez Łukasza "Tora" Garczewskiego. Wydawca polskiej edycji "Apocalypse World".

Hell 4 Leather

S/Lay w/Me

Fantasmagoryczna gra fabularna dla dwóch osób, autorstwa Rona Edwardsa, jednego z czołowych działaczy nurtu indie RPG. To gra, w której Bohater dąży do celu, a Potwór i Kochanek chcą, by ten cel porzucił: Potwór chce ją zabić, Kochanek chce, żeby Bohater z nim został.

Wspólne opowieści

Zombie Cinema