Google+ Monte Cook o swoich projektach i pracy w branży gier | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Monte Cook o swoich projektach i pracy w branży gier

Monte Cook na blogu The Bedrock Blog oraz w nagraniach dostępnych w sklepie DriveThruRPG wypowiada się o „Numenerze”, projektowaniu gier oraz pracy w branży RPG.

Monte Cook jest wielokrotnie nagradzanym autorem (lub współautorem) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów. W zeszłym roku zbiórka na jego nową grę „Numenera” osiągnęła na Kickstarterze rekordową sumę ponad 500 000 dolarów.

W opublikowanym wywiadzie na blogu Brendana Davisa, Monte Cook opowiada szerzej o swoim podejściu do tworzenia gier fabularnych, o tym, co wyróżnia jego najnowszą grę „Numenera” spośród innych. Omawia także trendy zarówno w samych grach jak i środowisku graczy.

W sklepie DriveThruRPG natomiast w sprzedaży są nagrania z seminariów poświęconych następującym tematom:

Źródło wieści: The Bedrock Blog


Dowiedz się więcej:


Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

The Bedrock Blog