Google+ „Bandits and Battlecruisers” w sprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Bandits and Battlecruisers” w sprzedaży

„Bandits and Battlecruisers”, gra fabularna autorstwa Alberta ‚Omleta’ Rakowskiego, oparta na najwcześniejszych edycjach „Dungeons & Dragons”, trafiła do sprzedaży w sklepach RPGNow oraz LuLu.

Gra łączy pomysły z poprzednich projektów autora, „Terminal Space” – suplementu OD&D, i „Bandits & Basilisks” – prostego zestawu reguł opartych na OD&D.

Ponieważ autor chciał, by „Bandits and Battlecruisers” było bardziej zestawem uniwersalnych reguł do gier osadzonych w kosmosie, gra nie zawiera elementów mitologii Cthulhu, które znalazły się w „Terminal Space”

W liczącym 140 stron podręczniku znajdziecie wszystko, co potrzebne do gry: podstawowe zasady oraz różnego rodzaju narzędzia i generatory przydatne do tworzenia systemów gwiezdnych, planet, cywilizacji, statków kosmicznych, przeciwników czy artefaktów.

Podręcznik dostępny jest w druku na żądanie za pośrednictwem LuLu za 18 dolarów oraz w wersji elektronicznej (PDF) za pośrednictwem RPGNow lub LuLu za 10 dolarów.

Więcej o samej historii powstania gry „Bandits and Battlecruisers” przeczytacie na blogu autora.


Dowiedz się więcej:


Bandits and Battlecruisers

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Terminal Space