Google+ Twórcy 13th Age w ogniu pytań | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Twórcy 13th Age w ogniu pytań

Na stronie Obskures opublikowano wywiad z twórcami gry fabularnej 13th Age, Robem Heinsoo, Jonathanem Tweetem i grafikiem Lee Moyerem.

Z wywiadu dowiecie się o ich doświadczeniach z grami fabularnymi, preferencjach dotyczących grania, a także powodach, dla których stworzyli 13th Age.

13th Age będzie nawiązywać do poprzednich, starszych edycji Dungeons & Dragons i korzystać z mechaniki D20 zmodyfikowanej o elementy charakterystyczne dla gier indie. Gra będzie przede wszystkim zorientowana na tworzenie opowieści, nie zabraknie w niej jednak odpowiednio rozbudowanego systemu konfrontacji. Gra nie będzie za to wspierała grania z wykorzystaniem plansz taktycznych i figurek. Autorami są Jonathan Tweet (3 edycja D&D autor Ars Magica, Over the Edge, Everway) oraz Rob Heinsoo (4 edycja D&D).

Więcej informacji o grze znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Podręcznik można zamówić w sklepie wydawnictwa za $44.95.


Dowiedz się więcej:


13th Age

Gra fabularna w konwencji fantasy oparta o uproszczone zasady "Dungeons & Dragons", zmodyfikowane o elementy zorientowane na tworzenie opowieści. Gra została wydana nakładem wydawnictwa Pelgrane Press.

Pelgrane Press

Brytyjskie wydawnictwo powstałe w 1999 roku. Znane jest między innymi z gier opartych o mechanikę GUMSHOE, jak na przykład "Night's Black Agents" czy "The Esoterrorists".