Google+ The Shadow of Yesterday powraca | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

The Shadow of Yesterday powraca

Rozpoczęła sie przedsprzedaż drugiej edycji gry fabularnej The Shadow of Yesterday.

Do autorów polskiej edycji dołączył Łukasz ‚Salantor’ Pilarski wraz z Ruinami Valengardu, które znalazły się w pierwszej piątce prac w konkursie Quentin na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.

W drugiej edycji TSoY, liczącej ponad 70 stron więcej niż pierwsza (134 w starej i 208 w nowej), znajdziecie dodatkowo:

  • Opis nowej krainy, Oranii, będącej mieszanką dwóch światów: cywilizowanego miasta Kalderon i Nomadycznych plemion, żyjących według niezwykłych zasad.
  • Ruiny Valengardu, czyli olbrzymi scenariusz na miarę TSoYa, z dokładnym opisem miejsca, frakcji oraz multum postaci.

Ponadto w nowej edycji podręcznika dodano nowe grafiki: część starych podmieniono, cześć narysowano od nowa, w scenariuszu zaś praktycznie każda postać ma swój własny portret.

Podręcznik drugiej edycji The Shadow of Yesterday zakupicie za 45 PLN.

Kupując TSoY w przedsprzedaży, wersję PDF podręcznika otrzymacie za darmo na dwa miesiące przed udostępnieniem PDF podręcznika wszystkim.

Przewidywana data wysyłki to 10 stycznia.

Wydawcą gry jest ponownie Kuźnia Gier.


Dowiedz się więcej:


Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Quentin

Doroczny, polski konkurs na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.

The Shadow of Yesterday

to gra fabularna pulp fantasy, która wykorzystuje rozwój postaci do napędzania całej rozgrywki. Pierwsza wersja została opublikowana już w 2009, ale pierwsza wersja papierowa ukazała się w listopadzie 2011 roku. Nowa, druga edycja wyszła w styczniu 2013, wydana w tandemie Kuźni Gier oraz Gindie, zawierała nowe materiały w postaci szóstej krainy, Orania, oraz scenariusz Łukasza "Salantora" Pilarskiego, który dostał się do finałowej piątki konkursu Quentin. PDF z grą jest dostępny za darmo na oficjalnej polskiej stronie.