Google+ Stwory Barsawii w druku | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Stwory Barsawii w druku

Wydawnictwo FASA wprowadziło do sprzedaży w druku na żądanie Creatures of Barsaive, dodatku do konwersji Earthdawna na mechaniki Savage Worlds i Pathfinder RPG.

W liczącym 80 stron (lub 96) dodatku znajdziecie opisy (wraz ze statystykami) 50 najniebezpieczniejszych zwierząt Barsawii, na które mogą natknąć się adepci podczas swoich przygód. Wszystko ukazane z perspektywy Wielkiego Smoka, Vasdenjasa.

Creatures of Barsaive można zakupić za pośrednictwem DriveThruRPG w wersji elektronicznej (PDF) za $11.99 lub w druku na żądanie za $19.99.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

FASA

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.