Google+ Neuroshimowy kalendarz 2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Neuroshimowy kalendarz 2013

Wydawnictwo Portal ogłosiło na swojej stronie sprzedaż neuroshimowego kalendarza na rok 2013

Kalendarz razem z okładką będzie miał 13 stron i będzie okraszony grafikami takich twórców jak Tomasz Jędruszek, Sławomir Maniak czy Michał Sztuka. Koszt kalendarza i wysyłki wyniesie 40 złotych.

Aby otrzymać neuroshimowy kalendarz należy do 21 grudnia wysłać mail pod adres szyma@wydawnictwoportal.pl o treści:  „Zamawiam [X] sztuk neuroshimowego kalendarza. Proszę o wysyłkę na adres: [Imię, Nazwisko, Ulica, kod pocztowy, miasto, numer telefonu]„


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.