Google+ Fate Core już na Kickstarterze! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Fate Core już na Kickstarterze!

W serwisie Kickstarter wystartowała zorganizowana przez Evil Hat Productions zbiórka funduszy na wydanie systemu Fate Core, najnowszej edycji uniwersalnej mechaniki opartej na Fudge.

Mechanika Fate powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku i była sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: Dresden Files, Spirit of the Century czy Diaspora.

Fate Core to najnowsza wersja systemu Fate, i jak twierdzą autorzy, najlepsza jaką są w stanie zrobić. Stworzona na bazie wieloletnich doświadczeń.

Już teraz, wspomagając zbiórkę symbolicznym $1, możecie ściągnąć kopię roboczą podręcznika Fate Core.

Po zakończeniu zbiórki, na wiosnę wydawnictwo udostępni wszystkim gotowy PDF w pełnej wersji w modelu “Zapłać ile chcesz” (łącznie z możliwością otrzymania PDF za darmo), a także w wersji w druku w miękkiej oprawie poprzez różne kanały dystrybucyjne.

Cały tekst podręcznika Fate Core zostanie w późniejszym czasie udostępniony na licencji Open Gaming License.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 56 dni. Podręcznik w PDF wraz ze wszystkimi suplementami dostępny jest przy wsparciu $10. Podręcznik w druku otrzymacie za wsparcie w wysokości $30 (plus $10 za przesyłkę poza USA).

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.

Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.