Google+ Powstanie muzeum Dungeons & Dragons? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Powstanie muzeum Dungeons & Dragons?

W serwisie IndieGoGo trwa zbiórka funduszy na stworzenie muzeum gry fabularnej Dungeons & Dragons.

Po zebraniu odpowiedniej kwoty, muzeum powstanie w jednym z czterech miejsc, wybranym przez wspierających inicjatywę. Wszystkie z tych miejsc łączą się z historią gry Dungeons & Dragons lub jej twórców.

  • Lake Geneva
  • Orlando
  • Indianapolis
  • Renton

Zbiórka trwać będzie jeszcze 48 dni.

Szczegóły w serwisie IndieGoGo.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

IndieGoGo

Międzynarodowa platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne i suplementy gier jak "ImagiNation", "RATS!" czy "Beasts of the Dominions", a także wiele innych gier niezależnych.