Google+ Pathfinder Online: A Fantasy Sandbox MMO | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Pathfinder Online: A Fantasy Sandbox MMO

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka funduszy na stworzenie Pathfinder Online, komputerowej gry MMO opartej na papierowej grze fabularnej Pathfinder.

Pathfinder Online: A Fantasy Sandbox MMO będzie grą komputerową MMO opartą na grze fabularnej Pathfinder, w której gracze będą mogli mieć znaczący wpływ na współdzielony świat gry. Zbiórka jest możliwa dzięki sukcesowi poprzedniej zbiórki, z zeszłego lata, w której zebrano ponad 300 000 $ na stworzenie dema gry. Za projekt odpowiedzialne jest studio Goblinworks we współpracy z wydawnictwem Paizo.

Ostateczne stworzenie gry podzielone zostało na trzy etapy:

  • Stworzenie podstawowej, działającej gry w wersji Beta
  • Otworzenie gry w wersji Beta na testy pierwszych osób, które grę zakupią
  • Dokończenie fazy Beta, wypuszczenie gry i dopracowanie szczegółów

W wersji Beta do grania dostępne będą 3 rasy: elfy, krasnoludy i ludzie. Kolejna udostępniona rasa zależy od wyniku głosowania na stronie wydawnictwa Paizo.

Studio planuje wydać wersję Beta na lato 2014 roku, natomiast pełną wersję gry wypuścić 2 lata później.

Gra przeznaczona będzie na komputery PC z systemem Windows. Dostępność wersji na inne systemy zależeć będzie od poziomu wsparcia dla projektu.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 47 dni. Elektroniczna kopia gry dostępna jest przy wsparciu $35.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Goblinworks

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.