Google+ Pathfinder jako kolekcjonerska gra karciana | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Pathfinder jako kolekcjonerska gra karciana

Portal ICv2 poinformował o planach wydania kolekcjonerskiej gry karcianej opartej na grze fabularnej Pathfinder.

Gra powstanie dzięki współpracy wydawnictwa Paizo z Mike’em Selinkerem oraz twórcami z Lone Shark Games.

Pathfinder Adventure Card Game będzie kooperacyjną, kolekcjonerską grą karcianą przeznaczoną dla jednego do sześciu graczy, która postara się odtworzyć uczucia towarzyszące graniu w grę fabularną Pathfinder. Każdy z grających, korzystając z talii kart reprezentujących bohatera gracza, zmierzy się z serią przygód losowanych ze specjalnej talii kart wyzwań i wrogów.

W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się otwarte betatesty gry.

Więcej informacji w portalu ICv2.


Dowiedz się więcej:


ICv2

Strona internetowa oraz kwartalny magazyn "Internal Correspondence" swoją historią sięgający lat 80. ubiegłego wieku, poświęcony kulturze popularnej, w szczególności branży komiksów, gier, filmów, zabawek i książek.

Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.