Google+ Monte Cook o Kickstarterze i rynku RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Monte Cook o Kickstarterze i rynku RPG

W najnowszym odcinku podcastu Funding the Dream, poświęconego crowdfundingowi, Monte Cook mówi o Kickstarterze i jego wpływie na rynek RPG.

Monte Cook jest autorem gry fabularnej Numenera, na którą to zbiórka w serwisie Kickstarter osiągnęła rekordową sumę $517,256.

Podcast do wysłuchania za pośrednictwem serwisu Buzzsprout.


Dowiedz się więcej:


Funding the Dream

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.