Google+ „Dungeon World” już do kupienia! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Dungeon World” już do kupienia!

„Dungeon World”, gra fabularna fantasy w staroszkolnym stylu, oparta na nowoczesnej i nagradzanej mechanice „Apocalypse World”, trafiła w wersji finalnej do sprzedaży.

„Dungeon World” to gra fabularna fantasy, której głównym założeniem jest eksploracja lochów, walka z potworami i zdobywanie skarbów. Gracze wcielają się w klasyczne dla fantasy role takie jak Bard, Kleryk, Złodziej, Wojownik, Paladyn czy Czarodziej. Jak twierdzą twórcy, mechanika gry, oparta na zasadach nagradzanej „Apocalypse World”, jest prosta i nowoczesna.

Wśród betatesterów polecających grę znaleźli się znani na rynku wydawniczym twórcy jak Jason Morningstar czy Monte Cook.

„Dungeon World” w najnowszej wersji powstało dzięki zbiórce funduszy w serwisie Kickstarter.

Paczkę z podręcznikiem w formatach PDF, mobi oraz epub zakupicie za pośrednictwem DriveThruRPG za $10.

Źródło wieści:


Dowiedz się więcej:


Dungeon World

to gra fabularna fantasy, której głównym założeniem jest eksploracja lochów, walka z potworami i zdobywanie skarbów. Gracze wcielają się w klasyczne dla fantasy role takie jak Bard, Kleryk, Złodziej, Wojownik, Paladyn czy Czarodziej. Jak twierdzą twórcy, mechanika gry, oparta na zasadach nagradzanej Apocalypse World, jest prosta i nowoczesna.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.