Google+ Vivat Academia! – o żakach w Warhammerze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Vivat Academia! – o żakach w Warhammerze

Marcin ‚Seji’ Segit udostępnił na swoim blogu PDF z artykułem Życie żaków altdorfskich, pierwotnie opublikowanym w magazynie Magia i Miecz nr 12 (96)/2001 pod tytułem Vivat Academia!

Niniejszy tekst opisujący życie żaków altdorfskich przeznaczony jest do pierwszej edycji gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay, choć ze względu na minimalną ilość elementów mechanicznych powinien po niewielkich przeróbkach pasować także do kolejnych wydań gry.

Informacje w nim zawarte dotyczą Uniwersytetu Altdorfskiego i jego studentów, jednak podobne ustalenia i obyczaje spotkać można również na innych uczelniach, tak imperialnych, jak i zagranicznych. Nie ma więc przeszkód, by wykorzystać podane tu informacje, prowadząc przygody np. na Akademii Artyleryjskiej w Nuln – konieczne będą jedynie pewne zmiany celem ukazania charakteru uczelni i miejscowego kolorytu. Konieczne mogą okazać się poprawki uwzględniające odmienność kulturową uniwersytetów Starego Świata – w Tilei i Estalii sprawy obyczajowe mogą nie być aż tak ściśle nadzorowane, oczywiście do momentu, gdy studenci przesadzą; niezbędne będzie również przeliczenie cen i opłat na lokalną walutę.

Szczegóły na blogu Błękitny Świt.


Dowiedz się więcej:


Magia i Miecz

Wydawane przez wydawnictwo MAG, pierwsze i najdłużej istniejące na polskim rynku czasopismo o grach fabularnych. Od marca 1993 roku do października 2002 roku ukazały się 103 numery magazynu. "Magia i Miecz" odegrała znaczną rolę w propagowaniu wiedzy i świadomości o grach fabularnych w Polsce. Od 2014 dzięki inicjatywie grupy Fajne RPG oraz udanej zbiórce crowdfundingowej magazyn powrócił w formie kwartalnika.

Warhammer

Gra fabularna dark fantasy, w której gracze wcielają się w postaci różnych profesji, przemierzające Stary Świat - krainę zamieszkałą przez ludzi, krasnoludy, elfy, halflingi inne fantastyczne rasy, nękaną bezustannie przez siły Chaosu.