Google+ Premiera Afterbomb Madness RPG jednak wcześniej | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Premiera Afterbomb Madness RPG jednak wcześniej

Na oficjalnej stronie gry fabularnej Afterbomb Madness ogłoszono datę premiery podręcznika.

Premierę gry wydawnictwo Cyfrografia zaplanowało na 5 listopada.

Tego samego dnia do sprzedaży trafi też Zamek Falkenstein od wydawnictwa Copernicus Corporation.

AFTERBOMB MADNESS to groteskowa gra fabularna łącząca w sobie kultowe motywy postapokaliptyczne. Gracze wcielają się w Amerykanów, żyjących w czasie III wojny światowej. Nadrzędnym celem rozgrywki jest przetrwanie w potwornych realiach zrujnowanego świata. Jednak aby móc tego dokonać, gracze – ambitni śmiałkowie silnie zdeterminowani by działać – będą musieli szukać sprzymierzeńców, wspierać różne społeczności i organizacje. Pasywność jest jak upiorna równia pochyła – prowadzi w prostej linii do fatalnego upadku, odczłowieczenia i ponurej akceptacji eutanazji, jaką aplikują Ameryce obcy i komuniści. Chwyć więc kostuchy w garść i rozpocznij rozgrywkę, by zwyciężać!

ADRENALINA to mechanika zaprojektowana specjalnie na potrzeby gry. Jak sama nazwa wskazuje, przystępne, szybkie zasady wspierają dynamiczną, wartką akcję. Specyficzna konstrukcja testów przeciwstawnych sprawia, że konfrontacje są emocjonujące, ale nie nazbyt losowe. W użyciu jest zestaw kostek: k4, k6, k8, k10, k12, k20. Reguły bazują na 5 przyjmujących stałe wartości współczynnikach i 20 „kostkowych” zdolnościach, których nazwy odnoszą się do warstwy fabularnej rozgrywki, zamiast uogólniać fizyczne parametry postaci. Mechanika uwzględnia tzw. metagrę, czyli możliwość na określonych zasadach wpływania graczy na fabułę w stopniu porównywalnym z tym, jakim dysponuje prowadzący. Podręcznik, oprócz zasad tworzenia postaci, reguł gry, opisu świata, bestiariusza, ekwipunku, zawiera też almanach gracza i mistrza gry.

Podręcznik w formacie B5 z czarno-białymi ilustracjami dostępny jest w przedsprzedaży w dwóch wersjach:

Więcej informacji o systemie, fragmenty podręcznika oraz scenariusz przykładowej przygody Zew spod głębin znajdziecie na oficjalnej stronie gry.


Dowiedz się więcej:


Afterbomb Madness

Postapokaliptyczna gra fabularna osadzona w alternatywnej, stylizowanej na lata 50. XX wieku Ameryce, 150 lat po III Wojnie Światowej. Gracze wcielają się w mieszkańców USA, próbujących przetrwać w nieprzychylnych, nowych realiach, walcząc z postatomową fauną i florą, komunistami oraz obcymi. Gra wykorzystuje autorską mechanikę „Adrenalina”, podczas gry używa się pełnego zestawu kostek (od k4 po k20).

Cyfrografia

Polskie wydawnictwo założone przez Rafała Olszaka. Wydawca gier fabularnych "Robotica" oraz "Afterbomb Madness".