Google+ Jubileuszowe wydanie „Wilkołaka: Apokalipsy” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Jubileuszowe wydanie „Wilkołaka: Apokalipsy”

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka funduszy na wydanie ekskluzywnej edycji podręcznika „Werewolf: The Apocalypse”, stworzonej z okazji 20-lecia istnienia gry.

„Werewolf: The Apocalypse” („Wilkołak: Apokalipsa”) to gra fabularna z klasycznej linii „Świata Mroku”, wydana przez wydawnictwo White Wolf po raz pierwszy w 1992 roku. Gracze wcielają się w postaci Garou – wilkołaków walczących w obronie Ziemi (personifikowanej przez Gaję) przeciwko Żmijowi (wcieleniu zniszczenia, rozkładu i zepsucia) oraz duchowej jałowości nowoczesnego, zurbanizowanego świata. Gra wykorzystuje mechanikę Storyteller System, opartą na pulach kości K10.

Ekskluzywne wydanie podręcznika zawiera:

  • oryginalne trzynaście plemion, wraz z wariantami i zagubionymi plemionami
  • zasady tworzenia i rozwoju postaci
  • dary od poziomu 1 do 6
  • zaktualizowane informacje settingowe
  • nowe kolorowe grafiki oraz najlepsze ilustracje czarno-białe z wydanych już podręczników

Cel finansowy udało się uzyskać już podczas pierwszego dnia zbiórki. Zbiórka trwać będzie jeszcze 29 dni. Podręcznik w PDF dostępny jest przy wsparciu $35. Za podręcznik w druku, razem z przesyłką do Europy, zapłacicie $145.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

W serwisie Asylum trwają zapisy na wspólne zamówienie podręcznika.


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Werewolf The Apocalypse

to gra fabularna z klasycznej linii Świata Mroku, wydana przez wydawnictwo White Wolf po raz pierwszy w 1992 roku. Gracze wcielają się w postaci Garou – wilkołaków walczących w obronie Ziemi (personifikowanej przez Gaję) przeciwko Żmijowi (wcieleniu zniszczenia, rozkładu i zepsucia) oraz duchowej jałowości nowoczesnego, zurbanizowanego świata. Gra wykorzystuje mechanikę Storyteller System, opartą na pulach kości K10.

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.