Google+ Copernicus wyda Zamek Falkenstein | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Copernicus wyda Zamek Falkenstein

Wydawnictwo Copernicus Corporation zapowiedziało wydanie polskiej wersji Zamku Falkenstein, steampunkowej gry fabularnej fantasy, nagrodzonej między innymi w plebiscycie Origins Awards 1994.

Zamek Falkenstein (Castle Falkenstein) to gra fabularna łącząca konwencje steampunk i fantasy. Gracze wcielają się szlachetnych awanturników, mierzących się z intrygami i przygodami w wiktoriańskim stylu. Gra osadzona jest w Nowej Europie, alternatywnej wersji naszego XIX-wiecznego świata, w której magia oraz baśniowe stworzenia istnieją. Mechanika gry oparta jest na talii tradycyjnych kart, a jednym z jej najbardziej charakterystycznych elementów jest prowadzenie przez graczy dzienników zamiast kart postaci. Za polskie tłumaczenie systemu odpowiada Grzegorz Bonikowski.

Liczący 224 strony podręcznik w miękkiej oprawie dostępny jest w przedsprzedaży do 31 października w promocyjnej cenie 65 PLN.

Przewidywana cena po premierze to 79 PLN.

Premiera już 5 listopada.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Copernicus Corporation

Polskie wydawnictwo powstałe w 1995 roku, zajmujące się publikowaniem gier fabularnych, paragrafowych i karcianych oraz książek science fiction i fantasy. Wśród gier fabularnych wydanych przez Copernicus Corporation są takie tytuły jak "Cyberpunk 2020", druga edycja "Warhammera" oraz "Zamek Falkenstein".

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Zamek Falkenstein

to gra fabularna łącząca konwencje steampunk i fantasy. Gracze wcielają się szlachetnych awanturników, mierzących się z intrygami i przygodami w wiktoriańskim stylu. Gra osadzona jest w Nowej Europie, alternatywnej wersji naszego XIX-wiecznego świata, w której magia oraz baśniowe stworzenia istnieją. Mechanika gry oparta jest na talii tradycyjnych kart, a jednym z jej najbardziej charakterystycznych elementów jest prowadzenie przez graczy dzienników zamiast kart postaci.