Google+ Ars Magica: Years of Conquest – komputerowa gra symulacyjno-fabularna | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Ars Magica: Years of Conquest – komputerowa gra symulacyjno-fabularna

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka funduszy na stworzenie Ars Magica: Years of Conquest, komputerowej gry symulacyjno-fabularnej opartej na papierowej grze fabularnej Ars Magica.

Ars Magica: Years of Conquest będzie turową grą komputerową 2D, przeznaczoną dla jednego gracza. Twórcy zamierzają wiernie przenieść zasady z papierowej gry fabularnej na komputerowy odpowiednik.

Gracze będą mogli stworzyć swojego własnego maga, należącego do jednego z 13 Domów Magicznych, i poprowadzić go do triumfów lub porażek na przestrzeni 100 lat, począwszy od roku 1000, w którym to osadzona będze gra.

Gra przeznaczona będzie na komputery PC, ale przy odpowiednim wsparciu finansowym (stretch goal) możliwe jest stworzenie wersji na komputery Mac oraz Linux.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 27 dni. Elektroniczna kopia gry dostępna jest przy wsparciu $20.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Ars Magica

Gra fabularna Magii i Mitów. Akcja gry toczy się w Mitycznej Europie, wyidealizowanej wersji średniowiecznej Europy z początku XIII wieku. Gracze wcielają się w potężnych magów (zwanych z łaciny magi) będących członkami Zakonu Hermesa lub w ich przyjaciół i pomocników.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.