Google+ Rebel Times #60 – edycja jubileuszowa | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rebel Times #60 – edycja jubileuszowa

W sieci dostępny jest już jubileuszowy, nowy, 60 numer magazynu Rebel Times.

Miłośników gier fabularnych powinny zainteresować:

  • dwunasty artykuł z cyklu Długa droga do Kadath (o Dunwich, wiosce z opowiadań H.P. Lovecrafta)
  • recenzja gry fabularnej Charakternik
  • artykuł o wybieraniu gry fabularnej dla siebie
  • recenzja The Savage Foes of Solomon Kane, dodatku do settingu Savage Worlds

Magazyn można pobrać ze strony sklepu Rebel.


Dowiedz się więcej:


Charakternik

to polska gra fabularna w konwencji heroic dark fantasy, wykorzystująca karcianą mechanikę Joker. W świecie Gan Eden, gdzie rozgrywa się akcja, ludzie walczą o przetrwanie, każdego dnia tocząc zwycięskie boje z potworami Szejtana – niegodziwego boga, który rękami ludzi szerzy zepsucie i zło. Gracze wcielają się w role bohaterów zwanych poszukiwaczami przygód – to zbrojni ludzie wolni, którzy walczą z niegodziwością na prawie odwetu gromiąc łotrów i zmagając się z renegatami, niegodziwymi wasalami Cesarstwa. Walczą dla zarobku i sławy utrwalonej w legendach bajarzy, księgach mnichów kronikarzy i pieśniach trubadurów. Najbardziej ambitni zaś awansują społecznie pną się po drabinie feudalnej, dostając się najpierw do cechu, a później do gildii albo zakonu i zostając zbrojnymi wasalami Cesarza. Mogą też wcielić się w tytułowego charakternika – człowieka, który wkroczył na ścieżkę lewej ręki i zawarł pakt z Szejtanem.

Rebel Times

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez fanów i przyjaciół sklepu REBEL.pl, poświęcony tematyce gier planszowych, karcianych oraz fabularnych.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.