Google+ „Numenera” bije rekord – RPG warte pół miliona dolarów! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Numenera” bije rekord – RPG warte pół miliona dolarów!

Wielkim sukcesem zakończyła się w serwisie Kickstarter zbiórka funduszy na wydanie „Numenery”, nowej gry fabularnej autorstwa Monte Cooka.

Projekt zebrał 517 256 dolarów, co jest absolutnym rekordem dla projektów związanych z grami fabularnymi.

„Numenera” to osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy, charakteryzująca się zasadami wspierającymi narrację, pomysłowość i akcję.

Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach.

Premiera podręcznika głównego przewidziana jest na lipiec 2013 roku. Dodatki zostaną wydane w kolejnych miesiącach.

Więcej informacji o „Numenerze” znajdziecie na stronie gry.


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.