Google+ Evil Hat wyda kolejną edycję książki o historii RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Evil Hat wyda kolejną edycję książki o historii RPG

Wydawnictwo Evil Hat Productions poinformowało o planach wydania wielotomowej edycji Designers & Dragons, pełnego kompendium wiedzy o historii branży RPG.

Nowa edycja, jak zapowiadają twórcy, dzięki przeredagowaniu i zmianach w layoucie, będzie przyjemniejsza w odbiorze. Ponadto zawartość zostanie zaktualizowana oraz rozszerzona o nowe informacje.

Całość będzie podzielona na cztery tomy, każdy odpowiadający za inną dekadę w historii hobby. Pierwszego tomu można się spodziewać już w pierwszej połowie 2013 roku.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa oraz na blogu Freda Hicksa.


Dowiedz się więcej:


Designers & Dragons

to pełne kompendium wiedzy o historii ponad 60 wydawnictw i ich linii wydawniczych począwszy od roku 1974 aż do dnia dzisiejszego. Informacje zebrano z setek wywiadów, artykułów, które pojawiały się w ciągu wielu lat.

Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.