Google+ Bagna Pięciu Katedr | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Bagna Pięciu Katedr

Na blogu K20 autor, Mateusz ‚Darcane’ Nowak udostępnił Bagna Pięciu Katedr, moduł do gry typu sandbox.

Sandbox to specyficzny model grania oparty nie na dokładnym scenariuszu Mistrza Gry, a na świecie gry i reakcjach świata na działania graczy. W tradycyjnym sandboxie gracze eksplorują przygotowaną wcześniej mapę podzieloną na heksy, a Mistrz Gry reaguje na ich decyzje, korzystając z różnego rodzaju generatorów lub tabel losowych.

Bagna Pięciu Katedr to region w bagiennym, dotkniętym nieznanym kataklizmem świecie. Głęboko pod powierzchnią jego moczarów i trzęsawisk znajduje się pięć starożytnych Katedr – magicznych budowli o nieznanym przeznaczeniu, pochodzących z czasów cywilizacji Mykonitów, inteligentnych istot wywodzących się z królestwa grzybów, nie zwierząt. Na Bagnach żyją humanoidalne, matriarchalne Aligatory oraz niedobitki Ludzi, szukających desperacko Katedr.

Moduł do ściągnięcia z bloga K20.


Dowiedz się więcej:


K20

to blog oraz podcast (a wcześniej także audycja radiowa) o grach fabularnych, prowadzony przez Mateusza 'Darcane'a Nowaka.

Sandbox

to specyficzny model grania, wywodzący się z lat 70-tych, oparty nie na dokładnym scenariuszu Mistrza Gry, a na świecie gry i reakcjach świata na działania graczy. W tradycyjnym sandboxie gracze eksplorują przygotowaną wcześniej mapę podzieloną na heksy, a Mistrz Gry reaguje na ich decyzje, korzystając z różnego rodzaju generatorów lub tabel losowych.