Google+ Wyniki konkursu „Zdobyczne pancerze Stalowej Policji” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wyniki konkursu „Zdobyczne pancerze Stalowej Policji”

Na stronie wydawnictwa Portal za pośrednictwem serwisu Issuu zaprezentowano zwycięskie oraz wyróżnione prace konkursu „Zdobyczne pancerze Stalowej Policji”.

Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania, które wyjaśniało w jaki sposób pancerze Stalowej Policji znalazły się w rękach przedstawicieli innych frakcji z neuroshimowego uniwersum.

Zwycięzcą konkursu został Jakub Janeczek (opowiadanie „Krzyżowiec i Hrabia”), a zaraz za nim, na drugim miejscu uplasował się Karol Woźniczak („Rekrut”).

 


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.