Google+ Umarł RedBrick, niech żyje FASA | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Umarł RedBrick, niech żyje FASA

Wydawnictwo RedBrick poinformowało o zamknięciu działalności wydawniczej gier fabularnych i przejęciu wszystkich licencji przez wydawnictwo FASA.

Nowym szefem FASA został dotychczasowy prezes wydawnictwa RedBrick, James Sutton. Licencje gier takich jak Earthdawn, Fading Suns czy Blue Planet, a także konwersji wspomnianych na mechaniki Savage Worlds oraz Pathfinder zostały przejęte przez wydawnictwo FASA, które będzie je wydawać.

Już teraz dostępne są elektronicznej wersje (PDF) Podręczników Gracza wspomnianych gier w edycji Revised:

W 2013 roku wydawnictwo FASA zamierza także wydać 1879, nową grę osadzoną w alternatywnej wiktoriańskiej Anglii, w której po udanym eksperymencie udaje się otworzyć portal do innego świata.

Wydawnictwo RedBrick zajmie się natomiast całkowicie wydawaniem beletrystyki.

Szczegóły na stronie wydawnictwa oraz w wywiadzie na serwisie Roleplayer’s Chronicle, a także w podcaście na stronie This Just In… From Gen Con!


Dowiedz się więcej:


1879

Linia wydawnicza obejmująca gry osadzone w alternatywnych realiach wiktoriańskiej Anglii, gdzie po udanym eksperymencie udało się otworzyć portal do innego świata. Pod szyldem 1879 zostanie wydana gra fabularna, gra bitewna oraz aplikacja na iPada.

Blue Planet

to setting hard science fiction osadzony na planecie Posejdon, gdzie ziemscy koloniści muszą walczyć o przetrwanie. Gra eksploruje tematy ekologii, transhumanizmu i korporacjonizmu w oparciu o autorską mechanikę Synergy używającej kości K10. Gra pierwotnie została wydana w roku 1997 przez Biohazard Games. Kolejne edycje wydało Fantasy Flight Games, RedBrick LLC i FASA Games. Setting ukazał się także na mechanice GURPS.

Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Fading Suns

FASA

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.