Google+ Numenera – nowa gra fabularna od Monte Cooka | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Numenera – nowa gra fabularna od Monte Cooka

W serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka funduszy na wydanie Numenery autorstwa Monte Cooka, nowej gry fabularnej w konwencji science fantasy.

Numenera to osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy, charakteryzująca się zasadami wspierającymi narrację, pomysłowość i akcję.

Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach.

Premiera gry przewidziana jest na lipiec 2013 roku.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 39 dni. Podręcznik główny w PDF dostępny jest przy wsparciu $20.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

Więcej informacji o Numenerze znajdziecie na stronie gry.


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.