Google+ Horror w Orient Ekspresie powraca! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Horror w Orient Ekspresie powraca!

W serwisie Kickstarter trwa zorganizowana przez wydawnictwo Chaosium zbiórka funduszy na nowe wydanie Horroru w Orient Ekspresie, jednej z najlepszych kampanii do gry fabularnej Zew Cthulhu, wydanej także w wersji polskiej w 1997 roku.

Jeden mężczyzna umiera trzy razy tej samej nocy. Frapujący artykuł na pierwszej stronie londyńskiego „Timesa”: w jednym z pokojów hotelu Chelsea Arms odnaleziono trzech mężczyzn o tej samej tożsamości. Wszyscy zginęli w ten sam sposób – ktoś pchnął ich nożem w serce.

Pewien dom spala się aż do fundamentów. Pożar dotkliwie rani mieszkającego w nim przyjaciela bohaterów. Dziwne wezwanie, sekretne spotkanie, legendarna linia kolejowa. Ciągnąca się tysiącami kilometrów podróż, która kończy się u Bram Orientu.

Reedycja kampanii zostanie przeredagowana i będzie zawierać także nowe rozdziały, nowych NPCów oraz nowe grafiki i zdobienia.

Premiera podręcznika przewidziana jest na konwent Gen Con Indy w 2013 roku.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 31 dni. Zebrano już ponad 400% zakładanego celu finansowego. Podręcznik w PDF dostępny jest przy wsparciu $20.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.