Google+ Fragmenty 13th Age i zbiórka na pierwszy dodatek | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Fragmenty 13th Age i zbiórka na pierwszy dodatek

Wydawnictwo Pelgrane Press udostępniło przykładowe strony z podręcznika 13th Age oraz rozpoczęło zbiórkę funduszy na wydanie 13 True Ways, pierwszego suplementu do gry.

13th Age będzie nawiązywać do poprzednich, starszych edycji Dungeons & Dragons i korzystać z mechaniki D20 zmodyfikowanej o elementy charakterystyczne dla gier indie. Gra będzie przede wszystkim zorientowana na tworzenie opowieści, nie zabraknie w niej jednak odpowiednio rozbudowanego systemu konfrontacji. Gra nie będzie za to wspierała grania z wykorzystaniem plansz taktycznych i figurek. Autorami są Jonathan Tweet (3 edycja D&D autor Ars Magica, Over the Edge, Everway) oraz Rob Heinsoo (4 edycja D&D).

Fragmenty podręcznika dostępne są na stronie wydawnictwa.

13 True Ways będzie zawierał dodatkowe zasady zarówno dla graczy, jak i mistrzów gry, a także nowe informacje o świecie gry.

Podręcznik liczyć będzie ponad 180 stron. Przewidywana data premiery w przypadku sukcesu projektu to drugi kwartał 2013 roku.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 22 dni. Podręcznik w PDF dostępny jest przy wsparciu $25.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


13th Age

Gra fabularna w konwencji fantasy oparta o uproszczone zasady "Dungeons & Dragons", zmodyfikowane o elementy zorientowane na tworzenie opowieści. Gra została wydana nakładem wydawnictwa Pelgrane Press.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Pelgrane Press

Brytyjskie wydawnictwo powstałe w 1999 roku. Znane jest między innymi z gier opartych o mechanikę GUMSHOE, jak na przykład "Night's Black Agents" czy "The Esoterrorists".