Google+ Curse the Darkness w sprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Curse the Darkness w sprzedaży

Wydawnictwo Play Attention Games wprowadziło do sprzedaży Curse the Darkness, mroczną, postapokaliptyczną grę fabularną.

Gra osadzona jest w alternatywnej przyszłości roku 2022, dziesięć lat po wydarzeniach, które zrównały z ziemią większość znanego dzisiaj świata. W 2012 roku tajemniczy bezimienny, przy pomocy istot z Międzyświata (The Between) zniszczył miasta, instytucje religijne, finansowe, narodowe i ideologiczne. Zapragnął, by wszyscy ludzie troszczyli się o siebie bez względu na życie po śmierci czy jakiekolwiek wynagrodzenie. Każdy, kto starał się zachować swoją ideologiczną tożsamość, był skazywany na śmierć.

Teraz, 10 lat po wydarzeniach, niektórzy próbują na nowo odnaleźć swoją tożsamość, przywrócić wierzenia religijne, handel, czy inne wyznawane wcześniej wartości. Niektórzy uważają także, że istnieje szansa na odzyskanie dawnego świata.

Gra wykorzystuje autorską mechanikę opartą na kartach oraz systemie wyzwań (Character Challenge i Removal Challenge). Charakterystycznym elementem mechaniki są Punkty Pamięci (Memory Points), wspomagające ukończenie danej przygody, a przyznawane drużynie w przypadku śmierci jednego z jej bohaterów.

Więcej informacji o Curse the Darkness znajdziecie na stronie gry.

Podręcznik w wersji elektronicznej (PDF) dostępny jest za pośrednictwem DriveThruRPG za $12.


Dowiedz się więcej:


Curse the Darkness