Google+ Shadows of Esteren – średniowieczne dark fantasy na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Shadows of Esteren – średniowieczne dark fantasy na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na wydanie anglojęzycznej wersji Shadows of Esteren, francuskiej gry fabularnej w konwencji dark fantasy.

Shadows of Esteren to średniowieczne low fantasy (bez magicznych ras i efektownej magii), które czerpie inspiracje z celtyckich mitów, filmów takich jak Braveheart czy Jeździec bez głowy i komiksów (manga) Księżniczka Mononoke oraz Berserk. Przygody osadzone w świecie gry koncentrują się na motywach śledźtwa i przetrwania (survival). Mechanika gry, oparta na kości K10, charakteryzuje się wysokim współczynnikiem umieralności postaci, wspiera immersję oraz interakcje między postaciami. Gra zawiera także kompletny system zdrowia psychicznego bohaterów.

Premiera liczącego 288 stron podręcznika przewidziana jest na konwent Gen Con Indy 2012 (16-19 sierpnia).

Choć cel finansowy został już osiągnięty, zbiórka trwać będzie jeszcze 27 dni. Podręcznik w PDF dostępny jest już przy wsparciu $10.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Shadows of Esteren