Google+ Plan wydawniczy White Wolf na 2012/2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Plan wydawniczy White Wolf na 2012/2013

W serwisie Examiner opublikowano plan wydawniczy wydawnictwa White Wolf na najbliższy rok, od sierpnia 2012 do sierpnia 2013.

Już we wrześniu premierę będzie miał podręcznik Mummy: The Curse, system z serii nowego Świata Mroku (New World of Darkness). Miesiąc później na Kickstarterze wyląduje Werewolf the Apocalypse 20th Anniversary Edition.

W grudniu 2012 spodziewać się można trzeciej edycji gry fabularnej Exalted.

Na lato 2013 roku natomiast przewidywane jest wydanie kolejnego systemu z linii nowego Świata Mroku, nowej wersji Demon the Fallen.

Szczegóły w serwisie Examiner.


Dowiedz się więcej:


Exalted

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Mummy the Curse

Werewolf The Apocalypse

to gra fabularna z klasycznej linii Świata Mroku, wydana przez wydawnictwo White Wolf po raz pierwszy w 1992 roku. Gracze wcielają się w postaci Garou – wilkołaków walczących w obronie Ziemi (personifikowanej przez Gaję) przeciwko Żmijowi (wcieleniu zniszczenia, rozkładu i zepsucia) oraz duchowej jałowości nowoczesnego, zurbanizowanego świata. Gra wykorzystuje mechanikę Storyteller System, opartą na pulach kości K10.

White Wolf

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.