Google+ Jak przygotowano nowe wydanie Advanced Dungeons & Dragons | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Jak przygotowano nowe wydanie Advanced Dungeons & Dragons

Wydawnictwo Wizards of the Coast opublikowało artykuł przybliżający wyzwania związane z przygotowaniem nowego wydania pierwszej edycji Advanced Dungeons & Dragons.

Z artykułu dowiecie się dlaczego z pozoru tak łatwe zadanie, jak dodruk podręcznika z drobnymi poprawkami okazał się dla pracowników wydawnictwa poważnym wyzwaniem.

Ponadto w ciągu ostatnich tygodni opublikowano kolejne fragmenty z podręczników:

Premiera podręczników przewidziana jest na 17 lipca. Dodrukowane zostaną trzy podręczniki, z oryginalnymi grafikami, z nową okładką:

  • 1st Edition Premium Dungeon Master’s Guide (240 stron w twardej oprawie za $44.95)
  • 1st Edition Premium Player’s Handbook (112 stron w twardej oprawie za $34.95)
  • 1st Edition Premium Monster Manual (128 stron w twardej oprawie za $34.95)

Pieniądze ze sprzedaży podręczników zostaną przeznaczone na Gygax Memorial Fund – fundację założoną przez Gail Gygax, wdowę po Garym Gygaxie. Celem fundacji jest wzniesienie pomnika Gygaxa w parku w Lake Geneva, Wisconsin.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.