Google+ Gwiezdny Pirat #51 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gwiezdny Pirat #51

Na stronie internetowej wydawnictwa Portal pojawił się  #51 numer magazynu Gwiezdny Pirat. Tym razem majowy egzemplarz czasopisma dostępny jest do przeczytania za pośrednictwem serwisu Issuu. 

Z powodu problemów technicznych w wydawnictwie Portal najnowszy GP jest „cieńszy” niż zwykle.

W liczącym 17 stron piśmie znajdziecie:

  • artykuł pod tytułem Przystań dostarczający niemałą garść pomysłów na przygody rozgrywające się w okolicach rzeki Missisipi
  • zaproszenie na turnieje organizowane z okazji Dnia Neuroshimy Tactics (16 czerwca)
  • rozwiązanie konkursu Bohaterowie NST 
  • relacje z kilku tacticsowych eventów

Dowiedz się więcej:


Gwiezdny Pirat

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez wydawnictwo Portal oraz skupionych wokół pisma fanów gier. W każdym numerze znaleźć można materiały (artykuły, przygody, zasady, itd.) do gier fabularnych i planszowych.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.