Google+ Gamemaster’s Guide do Earthdawna na Savage Worlds i Pathfinderze w PDF | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gamemaster’s Guide do Earthdawna na Savage Worlds i Pathfinderze w PDF

Gamemaster's Guide Earthdawn Savage Worlds Edition

Wydawnictwo RedBrick wprowadziło do sprzedaży elektroniczne wersje podręczników Mistrza Gry (Gamemaster’s Guide) do konwersji gry fabularnej Earthdawn na mechaniki Savage Worlds oraz Pathfinder.

Liczące 256 (Savage Worlds) i 272 stron (Pathfinder), podręczniki w wersji elektronicznej można zakupić za $17.99 za pośrednictwem DriveThruRPG:

W środku znajdziecie obszerny opis Barsawii, rozdział poświęcony prowadzeniu gry, opisy ważnych postaci Barsawii i przykładowych bohaterów niezależnych, rozdział poświęcony skarbom magicznym oraz bestiariusz.

Wersję w druku, zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie, można zamówić w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa:


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.