Google+ Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2012 już za tydzień! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2012 już za tydzień!

Już za tydzień, 16 czerwca odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Dnia Darmowych Gier Fabularnych.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych to polska edycja znanej za granicą akcji Free RPG Day, podczas której różne wydawnictwa, sklepy, a także prywatni autorzy udostępniają za darmo materiały do gier fabularnych, głównie w postaci PDF.

W poprzednich edycjach, dzięki fanowskiej mobilizacji oraz akcjom promocyjnym wydawnictw takich jak GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir i Portal, koordynatorzy projektu zebrali ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich i dodatków, głównie osiągalnych w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiega setki, zaś część tekstów pojawiła się w językach angielskim i hiszpańskim, przygotowując zachodni rynek na spotkanie z polskimi kolonialistami.

Do darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji należą między innymi 3k10, Poza Czasem, Trójca oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak Czas Waśni. W ramach akcji ukazały się też różne antologie artykułów, takie jak na przykład Almanach Blogowy, czyli zbiór tekstów dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego RPG.

W tym roku w gronie sponsorów znalazły się takie firmy jak:

Podobnie jak w ubiegłym roku, w bielskim sklepie hobbystycznym Gnom, na bielszczan będą czekały darmowe gry, książki, komiksy i inne darmowe materiały.

Jeśli jesteś zainteresowany literaturą fantastyczną, grami, komiksem lub chcesz się czegoś dowiedzieć o grach fabularnych przyjdź po prostu 16 czerwca 2012 roku o godzinie 11.00. na ulicę Szkolną 15, do sklepu Gnom.

Jeżeli chcecie wypromować swój system, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swą pracą z innymi, skontaktujcie się z koordynatorem polskiej akcji przez mail borejko [at] gmail.com

Więcej informacji o Dniu Darmowych Gier Fabularnych znajdziecie na:

Wszystkie materiały zebrane podczas Dnia Darmowych Gier Fabularnych możecie zobaczyć też na specjalnym koncie w serwisie Chomikuj.


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.