Google+ „Dungeon World” – staroszkolne RPG na nowoczesnej mechanice | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Dungeon World” – staroszkolne RPG na nowoczesnej mechanice

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na wydanie „Dungeon World”, gry fabularnej fantasy w staroszkolnym stylu opartej na nowoczesnej i nagradzanej mechanice „Apocalypse World”.

„Dungeon World” to gra fabularna fantasy, której głównym założeniem jest eksploracja lochów, walka z potworami i zdobywanie skarbów. Gracze wcielają się w klasyczne dla fantasy role takie jak Bard, Kleryk, Złodziej, Wojownik, Paladyn czy Czarodziej. Jak zapowiadają twórcy, mechanika gry, oparta na zasadach nagradzanej „Apocalypse World”, jest prosta i nowoczesna.

Wśród betatesterów polecających grę znaleźli się znani na rynku wydawniczym twórcy jak Jason Morningstar czy Monte Cook.

„Dungeon World” dostępny będzie na licencji Creative Commons.

Z grą można się już teraz zapoznać w wersji roboczej online.

Choć cel finansowy został już osiągnięty, zbiórka trwać będzie jeszcze 25 dni. Dla wspierających projekt twórcy przewidzieli liczne dodatkowe atrakcje (koszulki, mapy, grafiki, itd.). Podręcznik w PDF dostępny jest już przy wsparciu $5.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści:


Dowiedz się więcej:


Dungeon World

to gra fabularna fantasy, której głównym założeniem jest eksploracja lochów, walka z potworami i zdobywanie skarbów. Gracze wcielają się w klasyczne dla fantasy role takie jak Bard, Kleryk, Złodziej, Wojownik, Paladyn czy Czarodziej. Jak twierdzą twórcy, mechanika gry, oparta na zasadach nagradzanej Apocalypse World, jest prosta i nowoczesna.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.