Google+ Charakternik: Magią i Mieczem – Errata i Edycja Limitowana | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Charakternik: Magią i Mieczem – Errata i Edycja Limitowana

Na stronie evil-one.pl grafik Marcin Górecki poinformował o wydaniu erraty do podręcznika głównego Charakternika: Magią i Mieczem oraz zapowiedział zmiany w wyglądzie podręcznika w przypadku dodruków. 

Pierwsze wydanie książki będzie swoistą Edycją Limitowaną, gdyż tylko ono będzie z lakierem na okładce. Następne wydania również będą oprawione w twardą okładkę i folią, ale już bez lakieru. Dodruki będą uwzględniały poprawki z errat.

Pierwsza wypuszczona łatka naprawia wadliwe cztery tematy lokacji i można ją pobrać ze strony evil-one.pl


Dowiedz się więcej:


Charakternik

to polska gra fabularna w konwencji heroic dark fantasy, wykorzystująca karcianą mechanikę Joker. W świecie Gan Eden, gdzie rozgrywa się akcja, ludzie walczą o przetrwanie, każdego dnia tocząc zwycięskie boje z potworami Szejtana – niegodziwego boga, który rękami ludzi szerzy zepsucie i zło. Gracze wcielają się w role bohaterów zwanych poszukiwaczami przygód – to zbrojni ludzie wolni, którzy walczą z niegodziwością na prawie odwetu gromiąc łotrów i zmagając się z renegatami, niegodziwymi wasalami Cesarstwa. Walczą dla zarobku i sławy utrwalonej w legendach bajarzy, księgach mnichów kronikarzy i pieśniach trubadurów. Najbardziej ambitni zaś awansują społecznie pną się po drabinie feudalnej, dostając się najpierw do cechu, a później do gildii albo zakonu i zostając zbrojnymi wasalami Cesarza. Mogą też wcielić się w tytułowego charakternika – człowieka, który wkroczył na ścieżkę lewej ręki i zawarł pakt z Szejtanem.