Google+ Achtung! Cthulhu w druku nakładem Chaosium | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Achtung! Cthulhu w druku nakładem Chaosium

Wydawnictwo Chaosium poinformowało o nawiązaniu współpracy z wydawnictwem Modiphius, celem wydania settingu w realiach II Wojny Światowej – Achtung! Cthulhu.

W ramach settingu wydana zostanie pełna, składająca się z wielu scenariuszy kampania, prowadząca postaci graczy od początku wojny w 1939, przez czas okupacji Europy, oblężenie Berlina w 1945, aż po finał w zimnej Antarktyce w 1946.

Premiera settingu wraz z trzema kampaniami, poprzedzona publikacjami krótszych scenariuszy, przewidziana jest na koniec roku 2012.

Achtung! Cthulhu zostanie wydane na mechanikach Zew Cthulhu, Savage Worlds oraz Trail of Cthulhu.

Pierwszy scenariusz kampanii Zero Point, Three Kings można zakupić w PDF za pośrednictwem DriveThruRPG za $9.99, w wersji na mechanice Savage Worlds (Realms of Cthulhu) lub mechanice Zewu Cthulhu.

W sprzedaży dostępna jest też atrakcyjna cenowo paczka, w której za $15 oprócz scenariusza otrzymacie także Realms of Cthulhu (setting Savage Worlds).


Dowiedz się więcej:


Achtung! Cthulhu

Inspirowany twórczością H. P. Lovecrafta setting osadzony w realiach II Wojny Światowej, dostępny w czterech wersjach mechanicznych: Savage Worlds (Realms of Cthulhu), Basic Role Playing (Zew Cthulhu), Trail of Cthulhu oraz PDQ. Achtung! Cthulhu przenosi postacie graczy w świat pełen okrutnych nazistowskich naukowców, strasznych starożytnych tajemnic, legendarnych niemieckich maszyn wojennych, zdesperowanych partyzantów, zdeterminowanych śledczych oraz macek, które mogłyby wypełnić dziesięć budynków Reichstagu. Odgrywając klasycznych bohaterów czasu wojny: rosyjskich oficerów politycznych, dowódców U-Bootów, brytyjskich komandosów, amerykańskich rangerów, śledczych, dziennikarzy, hollywoodzkie gwiazdy czy członków ruchu oporu, gracze połączą siły w walce z najmroczniejszą stroną II Wojny Światowej.

Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.