Google+ 13th Age w przedsprzedaży! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

13th Age w przedsprzedaży!

Wydawnictwo Pelgrane Press wprowadziło do przedsprzedaży 13th Age, nową grę fabularną fantasy od twórców trzeciej i czwartej edycji Dungeons & Dragons.

13th Age będzie nawiązywać do poprzednich, starszych edycji Dungeons & Dragons i korzystać z mechaniki D20 zmodyfikowanej o elementy charakterystyczne dla gier indie. Gra będzie przede wszystkim zorientowana na tworzenie opowieści, nie zabraknie w niej jednak odpowiednio rozbudowanego systemu konfrontacji. Gra nie będzie za to wspierała grania z wykorzystaniem plansz taktycznych i figurek. Autorami są Jonathan Tweet (3 edycja D&D autor Ars Magica, Over the Edge, Everway) oraz Rob Heinsoo (4 edycja D&D).

Więcej informacji o grze znajdziecie na stronie wydawnictwa.

13th Age można już zamówić w przedsprzedaży w wersji The Escalation Edition. Zamawiając grę już teraz otrzymacie:

  • prawo do edycji limitowanej
  • podpisane pocztówki
  • umieszczenie swojego imienia na „liście płac” w podręczniku
  • PDF z zasadami testowymi, który następnie zostanie zaktualizowany do finalnych zasad, a na koniec do pełnego podręcznika z grą
  • pierwszą część nadchodzącego scenariusza
  • internetową odznakę The Escalation Edition

Podręcznik można zamówić w sklepie wydawnictwa za $44.95.


Dowiedz się więcej:


13th Age

Gra fabularna w konwencji fantasy oparta o uproszczone zasady "Dungeons & Dragons", zmodyfikowane o elementy zorientowane na tworzenie opowieści. Gra została wydana nakładem wydawnictwa Pelgrane Press.

Pelgrane Press

Brytyjskie wydawnictwo powstałe w 1999 roku. Znane jest między innymi z gier opartych o mechanikę GUMSHOE, jak na przykład "Night's Black Agents" czy "The Esoterrorists".