Google+ Wywiad z autorem Charakternika | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wywiad z autorem Charakternika

Na blogu GryNarracyjne.pl opublikowano wywiad z autorem nowej, polskiej gry fabularnej w konwencji heroic dark fantasy – Charakternik: Magią i Mieczem.

W wywiadzie twórca, Paweł ‚Cronos’ Branecki, wyjaśnia kwestię wysokiej jak na polski rynek ceny podręcznika, prezentuje najważniejsze elementy settingu i zachęca do wypróbowania gry.

Jak można także przeczytać w wywiadzie, premiera Charakternika, pierwotnie przewidziana na 4 czerwca, została przełożona o tydzień. Podręcznik nie zostanie wydany w wersji PDF.

Cały wywiad do przeczytania na blogu GryNarracyjne.pl.


Dowiedz się więcej:


Charakternik

to polska gra fabularna w konwencji heroic dark fantasy, wykorzystująca karcianą mechanikę Joker. W świecie Gan Eden, gdzie rozgrywa się akcja, ludzie walczą o przetrwanie, każdego dnia tocząc zwycięskie boje z potworami Szejtana – niegodziwego boga, który rękami ludzi szerzy zepsucie i zło. Gracze wcielają się w role bohaterów zwanych poszukiwaczami przygód – to zbrojni ludzie wolni, którzy walczą z niegodziwością na prawie odwetu gromiąc łotrów i zmagając się z renegatami, niegodziwymi wasalami Cesarstwa. Walczą dla zarobku i sławy utrwalonej w legendach bajarzy, księgach mnichów kronikarzy i pieśniach trubadurów. Najbardziej ambitni zaś awansują społecznie pną się po drabinie feudalnej, dostając się najpierw do cechu, a później do gildii albo zakonu i zostając zbrojnymi wasalami Cesarza. Mogą też wcielić się w tytułowego charakternika – człowieka, który wkroczył na ścieżkę lewej ręki i zawarł pakt z Szejtanem.