Google+ Playtesty „D&D Next” rozpoczęte! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Playtesty „D&D Next” rozpoczęte!

Jak informuje wydawnictwo Wizards of the Coast, otwarte testy najnowszej odsłony najstarszej gry fabularnej „Dungeons & Dragons” zostały rozpoczęte.

W internecie już pojawiają się pierwsze recenzje nowych zasad. Na playtesty zapisać się można w odpowiedniej zakładce na stronie wydawnictwa.

Zarówno wczoraj jak i dzisiaj serwery mogą być przeciążone, co świadczy o tym jak wielkie jest zainteresowanie grą. Zapowiedzi dawały nadzieję na system, który będzie rajem zarówno dla kogoś kto nie lubi zabaw z mechaniką, jak i dla osób uwielbiających spędzać czas na pieczołowitym wybieraniu poszczególnych elementów mechanicznych składających się na bohatera.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.