Google+ Otwarte playtesty mechaniki Fading Suns 3ed | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Otwarte playtesty mechaniki Fading Suns 3ed

W związku ze zmianami w planach wydawniczych RedBricka dotyczących trzeciej edycji Fading Suns (Gasnących Słońc), jej niedoszły główny twórca, Angus McNicholl zamierza wraz z wydawnictwem Vagrant Workshop udostępnić mechanikę gry w otwartych playtestach.

Po rezygnacji przez wydawnictwo RedBrick z efektów prac Angusa McNicholla nad trzecią edycją Fading Suns, twórca prowadził rozmowy z Holistic Design, dotyczące udostępnienia zarówno trzecioedycyjnego Podręcznika Gracza, jak Podręcznika Mistrza Gry za darmo, jako projektu fanowskiego. Nie wiadomo jeszcze, czy sprawa będzie miała pozytywny finał.

Jak można przeczytać jednak na blogu Angusa, sama mechanika trzeciej edycji Fading Suns zostanie, w ramach otwartych playtestów, udostępniona pod nazwą „Infinity Engine”. Dokument z mechaniką jest w trakcie opracowywania i zostanie opublikowany na stronie wydawnictwa Vagrant Workshop.

Szczegóły na blogu Angusa McNicholla.


Dowiedz się więcej:


Fading Suns

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.

Vagrant Workshop

Niemieckie wydawnictwo założone przez Carstena Damma oraz Kathy Schad, wydawca między innymi settingu "Equinox", anglojęzycznych edycji gier "Itras By", "Valley of Eternity", "Barbaren!" oraz gry fabularnej "Earthdawn: The Age of Legend".