Google+ Gamemaster’s Guide do Earthdawna na Savage Worlds i Pathfinderze w przedsprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gamemaster’s Guide do Earthdawna na Savage Worlds i Pathfinderze w przedsprzedaży

Podręczniki Mistrza Gry (Gamemaster’s Guide) do konwersji gry fabularnej Earthdawn na mechaniki Savage Worlds oraz Pathfinder dostępne są w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa RedBrick.

Liczące 254 (Savage Worlds) i 292 stron (Pathfinder), podręczniki można zamówić zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie, a także w wersji elektronicznej. Ich premiera przewidziana jest na połowę czerwca. Wersja elektroniczna (PDF) dostępna jednak będzie już wcześniej.

Ceny podręczników kształtują się od $14.99 za PDF, do $44.99 za zestaw z twardą oprawą + PDF.

Szczegóły na stronie wydawnictwa RedBrick:


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.