Google+ Curse the Darkness – mroczna postapokalipsa na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Curse the Darkness – mroczna postapokalipsa na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter trwa zorganizowana przez Play Attention Games zbiórka pieniędzy na wydanie Curse the Darkness, nowej postapokaliptycznej gry fabularnej.

Gra osadzona będzie w alternatywnej przyszłości roku 2022, dziesięć lat po wydarzeniach, które zrównały z ziemią większość znanego dzisiaj świata. W 2012 roku tajemniczy bezimienny, przy pomocy istot z Międzyświata (The Between) zniszczył miasta, instytucje religijne, finansowe, narodowe i ideologiczne. Zapragnął, by wszyscy ludzie troszczyli się o siebie bez względu na życie po śmierci czy jakiekolwiek wynagrodzenie. Każdy, kto starał się zachować swoją ideologiczną tożsamość, był skazywany na śmierć.

Teraz, 10 lat po wydarzeniach, niektórzy próbują na nowo odnaleźć swoją tożsamość, przywrócić wierzenia religijne, handel, czy inne wyznawane wcześniej wartości. Niektórzy uważają także, że istnieje szansa na odzyskanie dawnego świata.

Gra wykorzystywać będzie autorską mechanikę opartą na kartach oraz systemie wyzwań (Character Challenge i Removal Challenge). Charakterystycznym elementem mechaniki będą Punkty Pamięci (Memory Points), wspomagające ukończenie danej przygody, a przyznawane drużynie w przypadku śmierci jednego z jej bohaterów.

Choć cel finansowy został już osiągnięty, zbiórka trwać będzie jeszcze 13 dni.

Szczegóły w serwisie Kickstarter oraz na stronie gry.


Dowiedz się więcej:


Curse the Darkness

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.