Google+ Cthulhu by Gaslight na Avangardzie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Cthulhu by Gaslight na Avangardzie

Na stronie wydawnictwa Galmadrin ujawniono informację o zakończeniu prac nad dodatkiem GASLIGHT – Cthulhu w świetle gazowych latarni i podano jego datę premiery.

Wszyscy fani polskiej edycji Zewu Cthulhu mogą odetchnąć z ulgą. Po kilku miesiącach spędzonych w niepewności spowodowanej bardzo małą aktywnością wydawnictwa w internecie oraz na rynku wydawniczym nareszcie pojawiły się nowe informacje na temat wyczekiwanego dodatku Gaslight.

Premiera najnowszego i za razem pierwszego suplementu w polskiej linii wydawniczej Zewu Cthulhu odbędzie się na warszawskim konwencie Avangarda w dniu 28 lipca.

GASLIGHT – Cthulhu w świetle gazowych latarni to podręcznik źródłowy do Zewu Cthulhu, dzięki któremu Badacze Tajemnic i ich Gracze mogą rozegrać fascynujące i mrożące krew w żyłach przygody w dziewiętnastowiecznej Anglii.


Dowiedz się więcej:


Avangarda

to ogólnopolski konwent miłośników fantastyki organizowany od wielu lat w Warszawie przez Stowarzyszenie Avangarda.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.