Google+ Charakternik: Magią i Mieczem | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Charakternik: Magią i Mieczem

Na łamach serwisu Wieża pojawiła się zapowiedź oraz okładka nowego, polskiego systemu RPG o nazwie Charakternik: Magią i Mieczem. 

Autorem i wydawcą gry jest Paweł Branecki, ilustratorem Marcin Górecki, a Tomasz Kucza odpowiada za redakcję i korektę.

Charakternik to system w konwencji heroicznego dark fantasy osadzony w średniowiecznym świecie Gan Eden.  Mechanika gry ma opierać się o mechanizm zwany Jokerem, który wykorzystuje klasyczne karty do gry. Podręcznik podstawowy ma być bardzo obszerny.

Zainteresowani systemem mogą pobrać zawierający materiały promocyjne ponad trzystustronicowy dodatek zatytułowany Sekrety Gan Eden.

Można również odwiedzić oficjalną stronę Charakternika na Facebook’u i zobaczyć kilkanaście przykładowych stron rodem z podręcznika głównego.


Dowiedz się więcej:


Charakternik

to polska gra fabularna w konwencji heroic dark fantasy, wykorzystująca karcianą mechanikę Joker. W świecie Gan Eden, gdzie rozgrywa się akcja, ludzie walczą o przetrwanie, każdego dnia tocząc zwycięskie boje z potworami Szejtana – niegodziwego boga, który rękami ludzi szerzy zepsucie i zło. Gracze wcielają się w role bohaterów zwanych poszukiwaczami przygód – to zbrojni ludzie wolni, którzy walczą z niegodziwością na prawie odwetu gromiąc łotrów i zmagając się z renegatami, niegodziwymi wasalami Cesarstwa. Walczą dla zarobku i sławy utrwalonej w legendach bajarzy, księgach mnichów kronikarzy i pieśniach trubadurów. Najbardziej ambitni zaś awansują społecznie pną się po drabinie feudalnej, dostając się najpierw do cechu, a później do gildii albo zakonu i zostając zbrojnymi wasalami Cesarza. Mogą też wcielić się w tytułowego charakternika – człowieka, który wkroczył na ścieżkę lewej ręki i zawarł pakt z Szejtanem.